Stanování

28. february 2007 at 20:36 |  Stanování
Gerard:
Seděl jsem v křesle a znuděně přepínal televizi.Nic tam není.Ach jo,je večer co mám dělat?Navíc jsem měl hlavu plnou toho,co tam vůbec být nemělo.Moc mi to nevycházelo s holkama a nic se mi nedařilo.Začala se rýsovat depka.Asi se půjdu projít,po tmě je to nejlepší.Zrovna jsem se zvedal,když se ve dveřích objevil Mikey.
"Kam se chystáš?"
"No chtěl jsem se projít...nemám co dělat.."
"aha..ted?Skoro v noci?"
"No..aspon se provětrám.."
"Aha..tak já půjdu s tebou můžu?"
"No jak ccheš,ale asi tam budu dlouho.."
"Tak rovnou řekni že necheš ne?"
Tak jo nechci..chci být sám.." proč se vždycky tak vytočím..?
"Ok..stačí říct normálně,ale vem si mobil a vrať se brzo.."
"No jo..měj se.." Choval se jako moje matka,ale byl vžydcky takový.I když můj maldší bratr,byl jaký chtěl,tohle bylo od něho celkem milé.Ale na druhou stranu bych se měl starat já o něho,jenže on nikdy nechtěl.Byl vždykcy uzavřený a já nidky nevědl co si myslí.Vzal jsem z věšáku bundu a vyšel ulicí do té tmy.Nesvítil lampy,nevím proč.Ale najendou se mi zdálo,že se cítím líp.Lehce mě ofukoval chladný noční vítr.Zapálil jsem si cigo a vydal se směrem ke starému hřišti,kde se mi nejlíp přemýšlí.
sedl jsem si na houpačku a pomalu se houpal.Při každém mém pohybu vydala skřípavý zvuk,který ostře prolamoval ticho všude kolem.Vyzul jsem si boty a nohama projížděl vhký těžký písek a zanechával v něm hluboké rýhy svých dlouhých nohou.
Přemýšlel jsem.Jak jsme si tu kdysi s bráškou hrávali.Nikdo se s námi nebavil,žádné dítě si s námi nechtělo hrát.ale nám to nevadilo.Měli jsme jeden druhého a vždy jsme si dobře pohráli.Dokázali jsme tu ztrávit celý den,a odpoledne tudy vždy projížděl zmrzlinář.Na toho jsme se vždy těšili.
Nyní jsem nikdo nechodí.Všichi navštěvují nové křiště a toto staré je opuštěné,teď za tmy a po dešti vypadá téměř strašidelně.Možná proto jsem se sem tak rád vracel.
Napadaly mě tady věci, jako nikde jinde. Nové myšlenky, texty....jsem tomuhle místu vděčnej...
Bráška neví, že sem chodím tak často, možná by mě měl za blázna a řekl by, že jsem přesitlivělý, ale mě ty dětský léta vážně chybí. Byli jsme děcka a patřil nám svět!

Měli bychom se spolu častěji bavit. Sice spolu bydlíme ale míjíme se jako cizí lidi. Mikey,ale tyhle věci nedává moc najevo.

Bože Gee!! Za chvíli si budeš povídat už jenom sám se sebou a bude z tebe totální magor (jako by už nebyl)....nebudu přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta a zajdu domů pokecat s Mikeym........
Mikey:
(sedí v kuchyni u stolu, v ruce drží hrnek horkého kakaaa a přemýšlí)
Mám ho rád. Jistěže mám. Proč bych neměl, sakra, vždyť je to můj brácha... milovaný starší brácha. Mám ho rád... hrozně...nevím, já... on je... poslední dobou nějak mimo... smutný. Mám o něj starost...chci být s ním, když ho něco žere... chci mu pomoct... jenže on mě vždycky bleskově odpálkuje. Proč? Prý se moc starám... ale, vždyť tohle bráchové dělají... nebo ne? Vlastně... teď už se mu skoro bojím říct, jestli by se mnou jen tak nedal řeč... bojím se... bolí mě, když mi řekne, že nemá čas nebo že je to jedno... protože vím, že to není pravda... že kecá... proto už spolu skoro nemluvíme... koncerty jsou jediná příležitost, kdy jsme schopni tyhle věci hodit za hlavu... kvůli fanouškům. Zjevně si myslí, že je mi to všechno fuk... ale není. "Mám ho rád!" vykřikl hlasitě... ale jak byl pohroužen do svých vlastních myšlenek, nevšiml si, že těsně před tím zachrastily klíče v zámku a Gee ho slyšel.
,,co-cože? koho?'' zeptal se nechápavě Gee.. ,,no..tebe..víš je mi líto, že už to neni jako dřív..'' řekl smutně Mikey..,,ale prosimte, co bys chtel?? abych te objímal nebo co?!'' zařval mu Gee do obličeje.. ,,JO!'' zakřičel Mikey a dal si ruku na pusu..tohle nechtěl.. vybjehl do svého pokoje a s hlasitou ránou zabouchl dveře.. ani jeden z nich netušil co se děje..ale oba ten pocit znali.. zamilovanost?
Sakra, co s tím bráchou je??? řekl si Gee...to je tak těžký si promluvit jako bráškové??? Postesknout si, vykecat se...to mi chybí!!!Jenže...jenže já se chovám jako kretén, dělám ze sebe nedostupnýho, jako bych byl něco víc.....chudák Mikey, chce mi jenom pomoct a já se chovám jako kretén....Gee si sedl na gauč, sundal si mikinu a zapálil si cigáro....Kdyby nás tak viděla máma.....ta by nám dala....ježiš Mikey NEROZUMÍM TI
Bože ten Gee je ale pakoň já mu chci pomoct a on mě seřve! Aaale taky bych se měl držet, co se to se mnou v poslední době děje??? Jako by náš vztah s Geem přecházel do....do divný fáze....ve který jsme se zasekli...Gee....NEROZUMÍM TI...a tak tam Mikey dřepěl v pokoji na posteli a čučel do stropu.....
Oboum se ted honilo hlavou,proč se to za poslední dny tak pokazilo.Co poslední dny.Spíš týdny.Mikey ležel u sebe na posteli a Gerard taky.Jeden o tom druhém přemýšlel.
"Jsem takový debil.." řekl si šeptem pro sebe Gerard.Chtěl vstát a jít se Mikeymu omluvit.Ale on ho předběhl.Někdo zatukal.
"Gee,můžu prosím..?"Gerard šel ke dvěřím a pomalu je otevřel.
"Jasně pojd..já chtěl jít ted za tebou.."
Mieky vstoupil a Gerard si všiml jeho utrápeného obličeje.
"Víš já..."řekli stejně oba zaráz.Posadili se na postel a zasmáli se tomu.
"Tak já začnu.."řekl Gee."Nevím co se to se mnou děje,možná bych měl všechno přehodnotit a zjisitt co vlastně chci.Mrzí mě to,jak jsem se k tobě choval poslední dobou choval.Ničím sis to nezasloužil,vím že to byla moje chyba.Měl jsem zase ty svoje nálady,však víš.."
"Já to chápu a taky se ti omlouvám,pořád se o tebe starám...a.."
"Ne za to děkuju,přijde mi to,že si jediný,komu na mě záleží.." Gerard sklopil hlavu.
"Ne to není pravda,máš nás celou rodinu,kapelu..vždyt to víš.."
"Ach jo..je to hrozný.."
"Bude to dobrý neboj.."Mikey si poposedl blíž a objal svého bratra.Chvíli si zůstal iv náručí a pak se oddělili.
"Tak já půjdu.."řekl Mikey..
"Nemůžeš tu zůstat ještě chvíli?Nechci se tu nudit a truchlit nad svým životem.."
"No klidně.."
"Tak já něco donesu.."Mieky se rozvalil do křesla,které měl Gee v rohu pokoje.Za cvhíli se vrátil a něco měl v ruce.Byla to hra.Jejich stará děcká hra,u které se jalo malí nasmáli jako blázni.
"Jéé.."řekl Mikey a natěšeně se vrhl na koberec,kde už Gerard roztahoval desku,kostky a pravidla.
Váleli se po koberci, smáli se a hra pokračovala jako když byli malí. Nenuceně se bavili a popichovali se. Ale pořád probírali jenom věci ohledně té hry a vzpomínali na dřívější časy, jaké to bylo, když byli malí, ještě neznali kluky z kapely... Gee si chtěl promluvit o přítomnosti. Cítil potřebu svěřit se a vyzpovídat se bráškovi ze všech svých obav, starostí a smutných myšlenek. Dlouho se nenaskytla příležitost a tak toho chtěl nyní využít.
Zhruba za hodinu dohráli. Mikey hlasitě oddechoval, nepřetržitý smích ho nějak zmohl. Gee sklízel hru a Mikey zůstal sedět na zemi.
,,Tak co, balíme to dneska? Seš unavenej?" ozval se Mikey.
,,Ne, ještě pokecáme... teda, pokud chceš," zarazils se Gerard.
,,Jasně, že chci," mrkl na něj Mikey a ukázal vedle sebe. Gee se taky posadil na zem. Sedl si zády k sobě a navzájem se opřeli (chápete ja kto myslím ) Chvíli bylo ticho. Gee cítil, jak se Mikey nadechuje a vydechuje...
"Víš, Mikey, já nevím čím to je, ale v poslední době.......My dva........uuh, je to těžký........Je mi líto, že už se spolu nebavíme tak, jako dřív. Víš, když jsme byli mladší vždycky jak jsme si postavili stan *já nemyslím na nic úchylnýho, fakt* a tam si povídali, o holkách, o škole, o všem, nikdo tam za náma nemohl a my jsme si svěřovali i ta největší tajemství. A bylo to jen mezi náma a věděli jsme, že to ani jeden nevyslepičí. A nebo když máma jela na víkend pryč a my byli sami doma, sami jsme si vařili a koukali na filmy *nemyslím porno*. Víš, bráško, tohle mi chybí. Vždycky jsme si byli tak blízcí a teď........." Gerard jenom vzdychl do ticha. Teď nebylo potřeba mluvit, Mikey moc dobře věděl, jak to myslí. A nejhorší na tom bylo, že sám cítil to samé.....
,,Dobře, mám nápad" rozzářil se najednou Mikey. Ucukl a Gee klesl k zeme, jelikož byl předtím pořád opřený ho jeho záda.
,,Ah, sory!" zasmál se Mikey a rošťácky mu prohrábl vlasy. Geemu se na chvilku rozbušilo srdce, sám netušil proč. Nevěnoval tomu pocitu pozornost. Vyhrabal se ze země a znovu si sedl vedle brášky.
,,Tak povídej, cos vykoumal," vrátil se k tématu.
,,No.. mluvil jsi o stanování.. tak co si zase jednou vytáhnout náš starej zchátralej stan, rozložit ho na zahradě a strávit tam noc?" usmíval se nadšeně Mikey. Gee se zakřenil
,,Jasně, budem se popichovat, kdo usne dřív a probereme to vše, co jsme teď zanedbali," zajásal Gee. Nejraději by šel pro stan hned.
,,Dobře, zítra má být celkem teplá noc, takže bysme to mohli naplánovat hned na ten zítřek," zapřemýšlel Mikey. Gee si zamnul ruce.
,,Páni, brácho, já se těším," dloubl do něj. Mieky na Geeho mrkl.
,,Ale teď už bysme měli hodit šlofíka, nebo zítra usnem hned jak se v tom staně zabydlíme," rozhodl Gee jako správný starší brácha. Mikey se zvedl a naposledy se po Gerardovi otočil. Usmál se a popřál mu dobrou noc. Gee přání oplatil a padl na postel. Cítil se jako za starách časů. A přemýšlel, co všechno zítřek přinese....
Celou noc spal Gee jako malý mimino, už dlouho nestrávil celou noc spánkem. Je to divný, ale co. Hned jak se ráno probudil, vstal z postele a hodil na sebe něco....áááá musím rychle za Mikeym domluvit to stanování....

Mikeyho probudilo troubení auta z venku...,,ježiši co je tohle???" Honem si oblékl triko a kalhoty a vykoukl z okna....tam zahlídl Ray a Franka
,,Héj Mikey, kde se touláš?? Máme dneska dopoledne přece v rádiu rozhovor celá kapela bez Geeho"

,,A sakra, já na to zapomněl!" Počekejte na mě, hned jsem tam." zalezl do pokoje a přemýslel, co vše musí udělat. Jako blesk vletěl do koupelny a brodil se přes hromadu Geeho a jeho špinavých hadrů až došel k zrcadlu. Fajn musím improvizovat. Nemohl najít svoje linky na oči, tak si půjčil bratrovy. Kdyby to Gee věděl rozseknul by ho na dvě půlky. V tom shonu si ani nevšiml, že mu ruka při malování ,,trochu,, ujela a zajel s ní až na tvář. V tom vykoukl z dveří kopelny Gee:,, Mikey co tu yvádíš? Máme dneska volno ne?? Den jenom pro sebe!"
,,Gerarde promiň já zapomněl, musím s klukama do rádia a nevím jak dlouho nám to bude trvat a ještě projít přes fanynky a tak...ale slibuju, že večer na to stanování příjdu!" řekl Mikey udýchaně, rychle schoval na poličku Geeho linky a utíkal z bytu.....,,Čááááu večer bráško."stačil ještě zařvat a zabouchl za sebou dveře
,,No, čau bráško." řekl Gee zachmuřeně sám sobě, protože Mikey už byl v tahu. No fajn, to jím ten společnej den začal hezky.
Hmmm..to je fakt skvělé...a to jsme si plánovali celý den pro sebe.A nic z toho nebude.Kdoví,jestli přijde včas,možná si to jako tradičně někde s klukama protáhnou.A já tu budu zase trčet.A tak hezky se poslouchalo to,jak jsme to plánovali
 

3 people judged this article.

Comments

1 honey honey | 18. march 2007 at 13:44 | React

AA PEKNE SA TO TU ROZBIEHA...ZA CHVILKU VAS TU VSETKYCH USLAPU SKUTOCNE(!!!)FANINKY MCR.NIE VY .....cuzy JEDNY VYPATLANE

2 St.Magda St.Magda | 18. march 2007 at 21:03 | React

ale prosím tě.....

3 honey honey | 23. march 2007 at 20:01 | React

o co??....

4 klara klara | 25. march 2007 at 15:43 | React

honey:hovno krávo.

5 Bára Bára | Email | 8. april 2007 at 22:42 | React

no jo no když je někdo trapnej......viď honey,a ještě k tomu zabedněnej.....

6 Anaj Anaj | 20. april 2007 at 18:38 | React

Pripomina mi to tu twincest :D tiez su tam take "dobroprajnicky" a "skalopevne" fanynky ako draha honey, ktore nemozu prekusnut to, ze z bratov by teoreticky mohl byt nieco viac :D Ale vazne, baby, taketo chuderky su najlepsim tercom posmechu :D Najviac sa mi paci, ako su presvedcene, ze oni su tie prave pre kazdeho clena skupiny a ony tomu skutocne veria..

7 oki koki... oki koki... | 20. april 2007 at 22:06 | React

je to skvělé a milééé...zatim:-D

8 anastacia anastacia | Web | 21. june 2007 at 9:37 | React

chudak Gee... (tahlke cast asi zatim neni uchylna,co? bravo XD)

9 Bonny Bonny | 26. september 2016 at 9:31 | React

Outdoorové stany pro každého:

http://www.nejoutdoor.cz/stany/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama